Yazlık Saç Modelleri

358
Yazlık Saç Modelleri

Yaz mevsimi gelip sıcaklar başladığında saçlar da toplanmaya başlıyor. Bu durumda akla genellikle sıradan tepede toplanmış balerin topuzları gelecektir. Ancak ufkunuz sadece basit topuzlarla sınırlı kalmasın. Oldukça farklı, tarz sahibi ve kolaylıkla uygulanabilecek modeller bulunmaktadır. Kuaförden fırlamış gibi görünen saç tasarımları artık özelliğini yitirmiş durumda. Buna göre evde pratik şekilde yapılabilecek toplama şekilleri ile daha iyi görünebilirsiniz.

İster günlük ister özel anlarınızda sıcak havalarda bunalmadan kullanabileceğiniz çeşitte tasarımlar vardır. Her boyda saç kesimi için alternatif yaz ayları için saç modeli önerileri inceleyelim.

Çift Örgü Nasıl Yapılır?

Çift Örgü - Doğal Saç Modeli

Çift örgülü saç

Çift Örgülü Saçlar

En çok kullanılan yazlık saç modellerinden ilki. Saçın her iki yanında yapılan örgü modeli hemen her kıyafet ile uyum sağlayacak ve aynı zamanda sıcaklardan sizi koruyacaktır.

Çift Örgü Saç Modeli

At Kuyruğu Saç Modeli

[one_half]At kuyruğu saç modası[/one_half][one_half_last]Örgülü at kuyruğu saç nasıl yapılır?[/one_half_last]

Jilet gibi çekilmiş dümdüz bir fönden sonra saçı tam tepede sıkıca atkuyruğu yapabilirsiniz.  Bir başka alternatif ise dağınık fönlü saçı bol bir şekilde ensede atkuyruğu yapabilirsiniz. İlki daha asi, ikincisi daha romantik bir görünüm sağlayacaktır.

Adım adım at kuyruğu saç modeli

At kuyruğu saç modelleri

Yarım Topuz

[one_half]Yarım topuz saç modeli[/one_half][one_half_last]Yaz ayları için yarım topuz saç

[/one_half_last]

Son zamanların yaz-kış ayırmadan en çok kullanılan modellerinden birisidir. Saçın sadece tepe kısmının gevşek bir şekilde topuz yapılmasıdır.

Uzun saçlar için yarım topuz modeli

Saçın diğer kısımları ister dün fön ister kırık fön ile açık bırakılmaktadır. Yazlık elbiseye saç modelleri içinde bu model rahatlıkla tercih edilebilir.

Yarım Topuz Modeli Nasıl Yapılır?

Dağınık Topuz

Dağınık Topuz Saç Modelleri

Dağınık Topuz nasıl yapılır?

Uzun yıllardır beğenisi azalmayan ve her tarza uyum sağlayabilen bir model. Pek çok değişik şekilde uygulanabilir. Önemli olan kuaför eli değmemiş gibi adı üstünde dağınık olarak saçı toplamaktır. Araya küçük örgüler katılarak saça ahenk katılabilir. Özel günlerde hatta gelinler de tercih etmektedir.

Dağınık topuz modeli nasıl yapılır?

Dağınık Topuz Modelleri

Islak Saçlar

Özellikle geceleri kullanıma uygun olan bir modeldir. Her saç boyunda ıslak görünümlü ve geriye doğru taranmış saçlarla elde edilir. İster gergin bir şekilde ıslak taralı, ister gevşek bırakılış ıslak saçlar ile uygulanabilir.

1 Yorum

  1. […] Atkuyruğu kullanılarak yapılan modeller son derece dikkat çekici, ayrıca genç bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Tepede atkuyruğu yapılan modeller ile gelinin boyunun olduğundan uzun görünmesi de mümkün. At kuyruğu gelin saçı ile saçın tamamı örülerek at kuyruğu yapılabilir ya da kısmi örgüler yapılarak saçı daha da gür gösterebilirsiniz. […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz