Topuklu Ayakkabı İle Yürümenin Püf Noktaları

218
Topuklu Ayakkabı İle Yürümenin İpuçları

Topuklu ayakkabı hemen her kadının vazgeçilmez aksesuarların başında gelmektedir. Özel günlerde olduğu gibi aynı zamanda birçok kadın günlük hayatında da çok abartılı olmayan ve kıyafetine uyum sağlayan topuklu ayakkabı tercihi yapabilir. Hatta bazı kadınlar için topuklu ayakkabı stillerinin vazgeçilmez unsuru haline gelmektedir.

Topuklu ayakkabı kadına şıklık yanında aynı zamanda kadınsılığı ön plana çıkarmaktadır. Ancak bazı kadınlar çoğu zaman topuklu ayakkabı giymek isteseler de dengelerini sağlamakta ve yürümekte zorlanabilirler. Kadınlar için topuklu ayakkabı giymek elbette imkansız değildir. Birkaç püf nokta ile her kadın rahatlıkla topuklu ayakkabı giyerek zarif bir şıklığa ulaşabilmektedir.

Topuklu Ayakkabıyla Yürümek Zor Değil

Kadınlar için topuklu ayakkabıyla yürümek zor zanaat gibi görünse de aslında tam da öyle değildir. Ayak yapısını bilen ve vücudunu tanıyan her kadın bazı püf noktalarıyla pek tabii rahatlıkla topuklu ayakkabı kullanabilmektedir.

Topuklu ayakkabı giymek isteyen kadınların birçoğu topuklu ayakkabıları sevmelerine rağmen giyemeyeceklerini düşündükleri için düz ayakkabı tercihi yapmaktadır. Ancak aşağıdaki püf noktalar dikkate alındığında topuklu ayakkabı giymek ulaşılması zor bir hayal olmaktan çıkmaktadır.

  • Topuklu ayakkabı giyildiğinde küçük adımlarla yürünmelidir. Topuklu ayakkabılarla hızlı yürümek riskli olmakla birlikte çevreden garip bir görünüm de sergileyebilir.
  • Kesinlikle acele edilmemelidir. Aksine sakin şekilde yürüyerek hafif geriye yaslanılmalı ve kendinden emin bir yürüyüş sergilenmelidir.
  • Düz bir çizgide yüründüğünü hayal etmek topuklu ayakkabı üzerinde mutlaka yapılması gereken bir durumdur. Bu bağlamda topuklu ayakkabıyla yürürken ayaklara değil karşıya bakılmalıdır.
  • Topuklu ayakkabıyla doğru ve güvenli yürümek için topuklu ayakkabının ayağa tam oturması ve ayağı kavraması gerekmektedir.

Topuklu ayakkabı ile nasıl yürünür?

Küçük Adımlar Topuklu Ayakkabıyla Yürümeyi Kolaylaştırır

Düz taban ayakkabılar ile kıyaslandığında elbette topuklu ayakkabılarla yürümek meziyet isteyen bir iştir. Bu rağmen tabi ki her kadın için topuklu ayakkabıyla yürümek mümkündür. Bu noktada küçük adımlar büyük önem arz etmektedir. Topuklu ayakkabılarla atılan büyük adımlar beraberine riski de getirecektir.

Topuklu ayakkabılarla kendinden emin bir yürüyüşün yanı sıra aynı zamanda küçük adımlarla yürümek daha doğru olacaktır. Dengenin kolay sağlanmasıyla birlikte yürürken kadın çevresine zarafet saçacaktır.

Ayak Yapısına Uygun Topuklu Ayakkabı Seçimi

Her kadın topuklu ayakkabıyla yürüyebilecek kabiliyete sahip olsa da bu kabiliyetin derecesi ayak yapısıyla farklılık göstermektedir. Şöyle ki; ayak yapısına uyum sağlayan, ayağa tam oturan ve ayağı saran bir topuklu ayakkabı ayakta konfor da sağlar ve yürümeyi kolaylaştırır.

Topuklu ayakkabı giyecek olan kadınların ayakkabı seçiminde öncelikle dikkat etmesi gereken hususların başında ayak yapısı gelmektedir. Ayak yapısıyla topuklu ayakkabı uyum sağladığında yürüme daha kolay ve zarif olacaktır.

Beğeneceğinizi düşündüğümüz bazı topuklu modeller:

Bebe mavisi topuklu ayakkabılar Bağcıklı kışlık topuku ayakkabı Bordo Bağcıklı Topuklu Ayakkabılar

Topuklu Ayakkabı Modelleri Siyah kurdaleli topuklu ayakkab Bej topuklu ayakkabi En Güzel Topuklu Ayakkabı Modelleri Kırmızı Siyah Çizgili Topuklular Siyah zarif topuklular
Mavi desenli topuklu modelleri Bordo kurdaleli topuklu modelleri
Topuklu Çizmeler Kahverengi Topuklu Ayakkabılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz