Kıvırcık Saç Modelleri

1245

Bakımı en zor görünen ama asla vazgeçilemeyen kıvırcık saçlar ile uğraşmak ustalık ister. Her kıvırcık saçın kendine has bir tarzı ve bukle özelliği bulunmaktadır. Saçın dilinden anlayıp, iyi bir bakım yaparsanız kıvırcık saçlarınız ile dost olabilirsiniz.Saçın kabarmasını avantaja dönüştürerek hacimli görünen harika saçlar elde etmek için bazı önerileri göz önüne almalısınız. Kabaran saçları ehlileştirmek için uygulanacak kıvırcık saç kesimi nasıl olmalı? Bu sorunun cevabını almak için en hit saç kesimlerini sıralayalım.

Kıvırcık Kısa Saç

Kıvırcık Kısa Siyah Saç Modelleri

Kıvırcık kahverengi kısa saç modeliKısa siyah kıvırcık model

Kıvırcık saçlıların uzama evresinde adeta korkulu rüyası olan kısa saç kesimine yeni bir bakış açısı geldi. Arka ve yanlar kısa üst taraf uzun bırakılarak elde edilen bir kesimdir. Üst kısımda arkadan öne bırakılan kıvırcık bukleler yanaklara inerek modern bir görünüm oluşturmaktadır.

Doğal kıvırcık kısa saç

Kızıl kısa kıvırcık saçlar

Siyah kıvırcık saçlar - kısa

Kıvırcık Küt Saç

Kıvırcık küt kesim nasıl yapılır?Küt kıvırcık modeliKıvırcık küt dağınık saç modeli

Kulak hizasının daha altında yapılan kesimdir. Kıvırcık saçların kuru halindeki görünümü göz önüne alınarak kesilmelidir. Saç ıslakken daha uzun görünecek ve kıvırcıkken kısalacaktır. Hafif katlar verilirse daha bombeli ve genç bir görünüm elde edilebilir. Kıvırcık kısa saç modelleri içinde bu model oldukça kullanışlıdır.

Önler Uzun Kıvırcık Saç

Ense kısmı kısa kesilen kıvırcık saçların ön kısımları daha uzun bırakılır. Ön kısımlar omuz hizasına gelecek biçimde şekillendirilir. Bu şekilde önlerde hacimli bir görünüm olurken arkada dizginlenmiş saçlar olacaktır.

Önler uzun kıvırcık saç modelleri

Önler uzun kıvırcık saç modeli

Uzun Kıvırcık Saç

Uzun Kıvırcık Sarı Saç Modelleri

Uzun Kıvırcık Saç ModeliKıvırcık Uzun Saçlar

Kıvırcık saç bilindiği gibi düz saça göre daha kısa görünmektedir. Aynı zamanda kabarık duruşu ile hacimli bir görünüm sağlamaktadır. Bu kabarıklıktan memnun olanlar için uzun saç iyi bir seçim olacaktır. Aşırı kabarmanın önüne geçmek için katlı kesim yapılmalıdır.

Uzun ve kıvırcık saç modeli

Kıvırcık siyah uzun saç modeliUzun kıvırcık saç önerileri

Aslan Yelesi Kıvırcık Saç

Aslan Yelesi Kıvırcık Saç KesimiAslan Yelesi Kıvırcık Modeli

Kıvırcık ve dalgalı saçlı bayanların değişmeyen tercihlerinden birisidir. Arka enseden uzun üstler kısa katlı kesilerek elde edilir. Bu sayede hacim azalır ve kabarıklık ortadan kalkar.

Kızıl Aslan Yelesi Kıvırcık Saç Modeli

Kıvırcık Aslan Yelesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz