Gelin Örgü Saç Modelleri

1334
Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı denilince eskiden olduğu gibi klasik topuzlar, bol işçilikli modeller yerine daha naturel modeller tercih ediliyor. Bu bakış açısıyla son dönemde en çok kullanılanlar örgü temalı saç modelleri olmaya başladı. Örgü kullanılarak oldukça farklı ve dikkat çekici model yapmak mümkün.

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Gelinbaşı yapacak kuaförün yeteneklerine göre çok değişik örgü saç modeli tasarımı yapılabilir. Böylece hem romantik olurken hem de dinamik bir görünüm elde edilebilir. Gelin saç modelleri içinde örgü kullanılarak yapılanlara bir göz atalım.

Açık Örgü Modelleri

Açık bırakılan saçlar kızların her zaman gözdesi olduğundan, gelin saçında da açık bırakılarak yapılan tasarımlar oldukça popülerdir. Açık gelin saçı modelleri içinde yapılan örgülü uygulamalarla tarz bir hava yakalanabilir. Üstten sağa ya da sola doğru yarım yapılan şelale örgü açık saç ile en uyumlu gelin başı saçlarından bir tanesidir. Bir başka tasarım ise tepede yapılan taç örgü ile açık saç arasında bütünlük sağlayan bir model olmaktadır. Çiçeklerle örgünün desteklenmesi ile hoş bir hava yakalanabilir.

Gelinlik Saç Modelleri - Yarım Örgü

Gelinlik Saç Modelleri - Yarım Örgü

Gelinlik Saç Modelleri - Yarım Örgü Modeli

Gelinlik Saç Modelleri - Yarım Örgü Modeli

Topuz Örgü Modelleri

Gelin saçı denildiğinde akla ilk gelen model topuz olacaktır. Yapılabilecek yüzlerce topuz uygulaması içinde hem bohem, hem romantik, hem de mistik bir havayı yakalamayı sağlayabilecek en kolay model örgülü topuz gelin saçı yapımıdır. Topuzlu modellerde örgü ile desteklenerek çok fazla model yapılabilir. En klasik olan model, ensede yapılan büyük topuzun üstünden taç şeklinde örgü yapımıdır. Bir başka modern tasarımda dağınık yapılan topuz üstten gelen örgüler ve yine çiçekler ile desteklenmektedir.

Örgü Topuz Gelinlik Saç Modelleri

Örgü Topuz Gelinlik Saç Modelleri

Örgü Topuz Gelinlik Saç Modelleri

At Kuyruğu Örgü Modelleri

Atkuyruğu kullanılarak yapılan modeller son derece dikkat çekici, ayrıca genç bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Tepede atkuyruğu yapılan modeller ile gelinin boyunun olduğundan uzun görünmesi de mümkün. At kuyruğu gelin saçı ile saçın tamamı örülerek at kuyruğu yapılabilir ya da kısmi örgüler yapılarak saçı daha da gür gösterebilirsiniz.

Gelin Saçları - At Kuyruğu Örgü

At Kuyruğu Örgü Gelin Saçı Modeli

Gelin Saçı Modeli Örgü At Kuyruğu

Gelin Saçları - At Kuyruğu Örgü

Gelin Saçları - At Kuyruğu Örgü

Yandan Örgü Modelleri

Günlük kullanımda zirveye oturan yandan örgülü saç modelleri, gelin başı yapımında da çok dikkat çekmektedir. İster sağ ister sol taraftan yana doğru uzanan saç örgü ile tamamlanmaktadır. Yine çiçek ve saç aksesuarları ile destekleyerek şıklığı tamamlayabilirsiniz.

Yandan Örgü Gelin Saçı Modeli

Gelin Saçları Yandan Örgü Modeli

Gelin Saçları - Yandan Örgü Nasıl Yapılır?

Yandan Örgü Gelin Saçı Modelleri

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz