Çift Topuz (Space Buns) Saç Modeli Nasıl Yapılır?

519

Space buns olarak adını sıklıkla duyduğumuz ve çift topuz olarak bildiğimiz model oldukça popüler. Gençler ve kendini genç hissedenler için oldukça dinamik ve enerjik bir saç modeli. Saçta pek çok farklı alternatifle çift topuz uygulaması yapılabilir. Her tarza uyum sağlayabilecek şekilde şekillendirerek kullanmanız mümkün olacaktır.

Çift topuz saç modeli ile modern bir görünüm elde edebilir ve ister kendinize ister çocuğunuza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Uzman ellerden çıkmış gibi görünen farklı tasarımlar için detaylı modellerimize göz atabilirsiniz.

Çift topuz nasıl yapılır?

Çift Topuz Modelleri

Bu uygulamayı yaparken sadece 2 yandan saçı topuz yapmak ile sınırlı kalmayın. Geniş bir vizyonla sizlere pek çok farklı alternatif sunacağız. Böylece gireceğiniz ortamda dikkatleri popüler modelin farklı uygulamalarıyla üstünüze çekebileceksiniz.

[one_third]Space Buns Saç Modelleri[/one_third][one_third]Mor Space Buns Saç Modeli[/one_third][one_third_last]Çift topuz saç modeli

[/one_third_last]

Tam Çift Topuz

Çift Topuz Saç Nasıl Yapılır?

Saçın ortadan 2’ye ayrılarak başın 2 üst yanından lastikle saçlarınızı toplayın. Topladığınız tutamları daha hacimli görünmesi için burarak en uçtan saçın dibine doğru parmaklarınızla itin. Sonra elinizde oluşan tutamı lastiğin etrafında döndürerek küçük ve hacimli topuzlar elde edin. Bunları tel toka ile sabitleyebilirsiniz. Daha hoş bir görünüm için önden küçük tutamlar ayırarak yüzünüze doğru düşürebilirsiniz.

[one_half]Sarışın Space Buns Saç Modeli[/one_half][one_half_last]Çift Topuz Pembe Saç Modeli[/one_half_last]

Yarım Çift Topuz

[one_third]Yarım Çift Topuz Renkli Saç[/one_third][one_third]Yarım Çift Topuz Modeli[/one_third][one_third_last]Yarım space buns modeli

[/one_third_last]

Kaş hizasından saçın üst tarafı ayrılarak yine ortadan ikiye bölün. Üstte 2 yanda topuz işlemini yapın. Saçın alt kısmı açık ve mümkünse dağınık dalgalı olarak kalmalı.

Üstten Örgülü Çift Topuz

Saçı 2’ye ayırdıktan sonra önlere sepet örgü uygulayın. Sonra toplayacağın alana geldiğinde saçı yine lastikle toplayıp çift topuzu uygulayabilirsin.

Enseden Örgülü Çift Topuz

[one_half]Arkadan örgülü çift topuz modeli[/one_half][one_half_last]Örgülü Çift Topuz Saç

[/one_half_last]

Çift örgülü topuz modelleri içinde en şık uygulamalardan bir tanesidir. Saçı 2’ye ayırdıktan sonra ense tarafından sepet örgü yapılır. Saçın toplanacağı alana gelene dek örgüye devam edilir. Sonrasında klasik topuz yapılabileceği gibi, örgüye devam edilerek tümü örgüden oluşan çit topuzu da yapabilirsin.

[one_half]Renkli Saç Modeli[/one_half][one_half_last]Örgü Space Buns[/one_half_last]

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz