Box Braid Saç Modeli

538
Box Braid Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsü adı ile daha tanıdık gelecek olan box braids son zamanların popüler saç modellerinden bir tanesi. İsminden de anlaşılacağı gibi saç örgüsü üzerine kurulu olan bir model.Afrikalı insanlar tarafından saçlarına kolay şekil verebilmek ve kabarıklığı dizginleyebilmek için ince ve sık örgü yapımıyla elde edilmiştir. Uygulama kalın, standart ve ince olarak 3 farklı kalınlıkta yapılabilmektedir. Kendi saçınıza istediğiniz renk ve uzunlukta ek saçların eklenmesi ile örülmektedir. Afrika örgüsü bakımı zor gibi görünse de kullanımı ve bakımı son derece kolay bir modeldir. En önemlisi her zaman yapılı ve havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Box Braid Saç Modeli

Mor Box Braid Saç Modeli

Box Braid Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Saç örülmeden önce saçın iyi bir şekilde yıkanması ve taranması gerekmektedir. Afrika örgüsüne enseden başlanır. Saçlar örülmek istenen kalınlıkta parçalara ayrılır. Çok sıkı bir şekilde dipten başlayarak saç ucuna doğru örülür. Bu esnada ek saçlar eklenerek örgüye devam edilir. Ek saçlar sayesinde hem istenilen farklı renkler kullanılabilir hem de saç gür ve uzun olur. Saçın uzama hızına bağlı olarak yaklaşık 3-4 ay civarında bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Saçların yıpranmadan sağlıklı kalması ve iyi görünmesi için mutlaka profesyonel birinin yapması tavsiye edilir.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Gri Saç Modeli

Kızıl Afrika Saç Örgüsü

Renkli Box Braid

Mavi Afrika Örgüsü Modeli

Mavi Box Braid Saç Stili Yapımı

İnce olan örgüyü yaptırmak saçın yapısına ve yapan kişinin hızına bağlı olarak ortalama 9 saat civarında sürmektedir. Afrika örgüsü fiyat konusunda çeşitli rakamlar piyasada dolaşmaktadır. 500 TL civarından başlayan rakamlarla gerçek bir Afrikalı saç stilistine saçlarınızı ördürebilirsiniz.

Sarı Uçlu Box Braid Modeli

Box Braid Bakımı

Afrika örgüsüyle uzun bir süre boyunca hep iyi görünen saçlara ulaşılabilir. Ayrıca pek çok farklı modelde kullanılması mümkündür. Box braids modelini açık bırakabilir, çift topuz, örgü ya da tamamını toplama gibi farklı alternatiflerle de kullanabilirsiniz. Sanılanın aksine saçları yıpratması, pis kalması ya da aşırı dökülmesi durumu söz konusu değildir. Saçları iyi bir şampuan ile saç diplerine çok baskı uygulamadan yıkayabilir ve rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Haftada en fazla 3 kez yıkama tavsiye edilmektedir. Çok fazla ve uzun ek saç yaptırmadığınız sürece saçlarda ağırlık ve böylece yıpranma ihtimali olmayacaktır. Afrika örgüsü İstanbul ili içinde pek çok uzman tarafından uygulanmaktadır.

Renkli Box Braids Modeli

Pembe Mor Afrika Örgüsü

Box Braid Saçlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz